Рустам Aрипов мураббийлиги остидаги U20 Ўзбекистон аёллар терма жамоаси Тошкент шаҳрида ўқув-машғулот йиғини ўтказади.

Осиё чемпионати саралашига тайёргарлик дастуридан ўрин олган дастлабки машғулотлар 10-18 декабр кунлари “Чиғатой” базасида бўлиб ўтади.

Aввал хабар берганимиздек, 2020 йилги аёллар ўртасидаги U20 Осиё чемпионати саралаш беллашувларининг дастлабки босқичи 2021-йил 17-21 март кунлари ўтказилади.

Мазкур гуруҳ учрашувларига Aвстралия, Хитой, Хитой Тайпейи, Лаос, Монголия, Мянма, Сингапур ва Тожикистан мамлакатлари мезбонлик қилади.

U20 Ўзбекистон аёллар терма жамоаси қуръа ташлаш маросимида 1-саватчадан ўрин олади. Бу саватчада шунингдек Ветнам, Таиланд, Эрон ва Непал вакиллари ўрин олган. Мазкур қуръа маросими ОФКнинг Куала-Лумпур шаҳридаги бош қароргоҳида 23 декабрь куни ўтказилиши режалаштирилган.

Ушбу ўқув-машғулот йиғини чақирув олган футболчилар рўйхати:

Ism-familiyasi Ampluasi Jamoasi
1. Polyushkevich Angelina Darvozabon “Sevinch”
2. Nurulayeva Sevara Darvozabon “Metallurg”
3. Usmonova Ruxsora Darvozabon AGMK
4. Qo‘chqorova Sevara Himoyachi AGMK
5. Kosnikova Marina Himoyachi “Bunyodkor”
6. Ibragimova Gulchiroy Himoyachi AGMK
7. Iskandarova Nodira Himoyachi “Lokomotiv”
8. Toshpo‘latova Rushana Himoyachi “Sevinch”
9. Oktyabreva Sabrina Himoyachi “Sevinch”
10. To‘rayeva Marjona Himoyachi “Buxoro”
11. Shodiyeva Amina Himoyachi “Qizilqum”
12 Norboyeva Maftuna Himoyachi “Navbahor”
13 Gʻaniyeva Charos Himoyachi “Andijon”
14 Seyitmirova Soxibabonu Yarimhimoyachi “Buxoro”
15 Otenazarova Aygerim Yarimhimoyachi AGMK
16 Mamatkarimova Zarina Yarimhimoyachi “So’g’diyona”
17 Suyunova Oysara Yarimhimoyachi “Lokomotiv”
18 Jurabayeva Diyora Yarimhimoyachi “Metallurg”
19 Zaynitdinova  Shaxrizoda Yarimhimoyachi “Metallurg”
20 Erkinova  Komola Yarimhimoyachi “Paxtakor”
21 Xatamova Umida Yarimhimoyachi “Paxtakor”
22 Mingboyeva Omadoy Yarimhimoyachi “Andijon”
23 Bobokulova Albina Yarimhimoyachi “So’g’diyona”
24 Saydullayeva O‘g‘iloy Yarimhimoyachi “Sevinch”
25 Sodiqova Parvina Yarimhimoyachi AGMK
26 Rustullayeva Leyla Yarimhimoyachi AGMK
27 Oraniyazova Leyla Hujumchi AGMK
28 Rashidova Tojiniso Hujumchi “Metallurg”
29 Abduganiyeva Jasmina Hujumchi “Lokomotiv”