Сервер Жепаров бошчилигидаги Ўзбекистон U-14 терма жамоаси Тошкентда йиғин ўтказмоқда.

Яқин ўтмишнинг моҳир ярим ҳимоячиси 2006-2007 йилларда таваллуд топган футболчиларидан иборат терма жамоамизга устозлик қилмоқда.

Мазкур ёш тоифасидаги жамоамиз айни пайтда 2 қисмдан иборат йиғин ўтказмоқда. Дастлабки 24 нафар футболчидан иборат таркиб 27 январь – 1 февраль кунлари оралиғида машғулотлар ва ўйинлар олиб бормоқда. 3– 8 февраль оралиғида эса навбатдаги 24 нафар футболчи билан машғулотлар ўтказилади.

Ўзбекистон U-14 терма жамоаси йиғин доирасида “Янгийўл” жамоаси билан баҳс юритди ва 2:2 ҳисобида дуранг ўйнади. Ўзбекистон U-14 сафида Абдураҳмон Абдуллаев ҳамда Зикрилло Мухторов рақиб дарвозасини ишғол қилди.

Иккинчи ўйин эса бугун “Янгиер” жамоаси билан ўтказилди ва унда Ўзбекистон U-14 5:0 ҳисобида зафар қучди. Голларга Амир Саидов (2 та), Беҳруз Ўктамов, Амир Ваисов ҳамда Абдулазиз Маҳкамбоев муаллифлик қилишди.

 

Биринчи йиғинда қатнашаётган футболчилар рўйхати:

Исм-фамилияси Туғилган йили Амплуаси Клуби
1. Собиров Муҳаммадюсуф 2006 Дарвозабон Бунёдкор
2. Раҳматов Арслон 2006 Дарвозабон Локомотив
3. Анваров Бекзод 2006 Дарвозабон Чиғатой
4. Қаюмов Нодирбек 2006 Дарвозабон Самарқанд БЎФА
5. Сувонов Бурҳон 2006 Ҳимоячи Янгиер
6. Ҳикматуллаев Абдувакил 2006 Ҳимоячи Одил Жуниор
7. Маҳкамбаев Абдулазиз 2006 Ҳимоячи БУСМ-16
8. Маҳамадов Фаррух 2006 Ҳимоячи Спартак
9. Мавлонов Ҳожиакбар 2006 Ҳимоячи Янгиер
10. Муроджонов Муҳаммадюсуф 2006 Ҳимоячи Спартак
11. Болтаев Отабек 2007 Ҳимоячи Бунёдкор
12. Абдуҳошимов Санжар 2006 Ҳимоячи Пахтакор
13. Сингатулин Рамзан 2006 Ярим ҳимоячи Локомотив
14. Абдуллаев Дилшод 2006 Ярим ҳимоячи Одил Жуниор
15. Каримов Аллаберган 2006 Ярим ҳимоячи Бунёдкор
16. Ўктамов Беҳруз 2006 Ярим ҳимоячи Пахтакор
17. Турсунов Абдулла 2006 Ярим ҳимоячи Чиғатой
18. Раҳимжанов Бобур 2006 Ярим ҳимоячи Пахтакор
19. Саидов Амир 2006 Ҳужумчи Бунёдкор
20. Абдуллаев Абдураҳмон 2006 Ҳужумчи Одил Жуниор
21. Қутибоев Асадулла 2006 Ҳужумчи Насаф
22. Ваисов Амирбек 2006 Ҳужумчи Пахтакор
23. Турсуналиев Иброҳим 2006 Ҳужумчи Локомотив
24. Раҳматов Жаҳонгир 2006 Ҳужумчи Янгиер

 

 

Иккинчи йиғинга чақирилган футболчилар рўйхати:

Исм-фамилияси Туғилган йили Амплуаси           Клуби
1. Золкин Богдан 2006 Дарвозабон Бунёдкор
2. Худойбердиев Жавоҳир 2006 Дарвозабон Спартак
3. Тўлабоев Диёрбек 2006 Дарвозабон Пахтакор
4. Бўриев Жаҳогир 2006 Дарвозабон БЎСМ-16
5. Ли Даниел Жу Жин 2006 Ҳимоячи Пахтакор
6. Парфёнов Данил 2006 Ҳимоячи Одил Жуниор
7. Зокиржонов Беҳруз 2006 Ҳимоячи Чиғатой
8. Сулаймонов Азамат 2006 Ҳимоячи Локомотив
9. Шукуруллаев Беҳруз 2006 Ҳимоячи Пахтакор
10. Халилов Баҳодир 2006 Ҳимоячи Насаф
11. Тўлқинбоев Азизбек 2007 Ҳимоячи Бунёдкор
12. Мирқобилов Сардор 2006 Ҳимоячи Чиғатой
13. Турсунмуҳаммадов Шамсиддин 2006 Ярим ҳимоячи Бунёдкор
14. Бахтиёров Азизбек 2006 Ярим ҳимоячи Пахтакор
15. Муроджонов Муҳаммадсолиҳ 2006 Ярим ҳимоячи Спартак
16. Мирусмонов Мирмахсуд 2006 Ярим ҳимоячи БЎСМ-16
17. Аблаев Санжар 2006 Ярим ҳимоячи Одил Жуниор
18. Роббиев Азиз 2006 Ярим ҳимоячи Чиғатой
19. Баҳодиров Жафар 2006 Ҳужумчи Спартак
20. Муродов Раҳматилло 2006 Ҳужумчи Локомотив
21. Худойбергенов Шохруҳ 2006 Ҳужумчи Локомотив
22. Мирзаев Лазиз 2006 Ҳужумчи Одил Жуниор
23. Зияматов Ҳудойберди 2006 Ҳужумчи БЎСМ-16
24. Суюнов Миршодбек 2006 Ҳужумчи Насаф